همه چیز در مورد آسانسور هیدرولیکی

همه چیز در مورد آسانسور هیدرولیکی

همه چیز در مورد آسانسور هیدرولیکی

بالابر هیدرولیکی ، بالابری است که نیروی بالابری توسط سیستم هیدرولیک تامین میگردد. بالابر های هیدرولیکی در مدل های آکاردئونی ، بالابر هیدرولیک جک مستقیم ، بوم لیفت های مفصلی ، ترکیب هیدرولیک زنجیر ویا کابل تولید می شوند.
نکته مهم در مورد بالابر های هیدرولیکی این است که بالابر های هیدرولیکی بالاترین ضریب اطمینان را در بین بالابر های دارند.
امروزه از بالابر های هیدرولیکی درخانه های لوکس ، کارگاه ها ،رستوران ها ، انبارها ، مغازه ها  و در هرجای دیگر که نیاز به حمل بار یا مسافر با صرف توان و حجم کم باشد استفاده میگردد.

طرز کار بالابر هیدرولیکی :
بالابر هیدرولیکی شامل  جک هیدرولیک ،پاورپک هیدرولیک ، قلطک و اسکلت بالابر است.
جک هیدرولیک با یک شیلنگ هیدرولیک تغذیه می شود.روی این جک که کنار بالابر نصب شده یک قلطک قرار دارد که روی این قلطک زنجیر یا کابل قرار می گیرد.یک طرف کابل به اسکلت بالابر و طرف دیگر به کفی بالابر یا کف کابین فیکس می شود.زمانی که الکتروموتور روشن میشود ، هم زمان شیر فرمان نیز برقدار می شود و پمپ هیدرولیک ، روغن را از داخل مخزن به داخل سیلندر هدایت می کند.روغن از زیر شفت جک نیرو وارد می کند و شفت جک را به سمت بیرون هل می دهد.لازم به توضیح است که بالابر هایی که در آن ها جک از بغل نصب شده سیستم آن ها 1 به 2 است یعنی اگر جک 10 سانت بالا میرود ، کفی بالابر 20 سانت بالا می رود.از طرف دیگر نیروی مورد نیاز برای بالا بردن کابین دو برابر می شود.
از ویژگی های خوب بالابر هیدرولیک این است که در مسیر برگشت به سمت پایین نیازی به روشن شدن سیستم نیست و کابین با وزن خود به سمت پایین می حرکت میکند البته سرعت حرکت به سمت پایین کاملا قابل تنظیم است.

مزایای بالابر هیدرولیک:
1 - برای ساختمان و ارتفاع های کوتاه نصب  بالابر هیدرولیک در زمان کمتری انجام می گردد.
2-یک بالابر هیدرولیک از لحاظ کیفیت و قیمت بسیار رقابتی است.
3-تعداد و پیچیدگی قطعات بکار رفته در بالابر های هیدرولیک کم و ساده است لذا تعمیرات و سرویس و نگهداری آن ساده است.
4-از انجا که اساس کار بالابر های هیدرولیکی روغن است لذا بالابر هیدرولیکی نسبت به بالابر کششی بسیار نرم تر کار می کند و دیر تر نیاز به سرویس دارد.
5-برای ظرفیت ها و نیروهای زیاد بالابر هیدرولیکی بسیار کارامد تر است.
6-بالابر های هیدرولیکی در برابر جرقه آتش حساسیت کمتری دارند.
7-پایین آمدن کابین در بالابر هیدرولیکی نیاز به روشن شدن موتور ندارد لذا هزینه ای در بر ندارد .
8-هزینه نصب اولیه بالابر هیدرولیکی نسبت به بالابر کششی تا 20% پایین تر است.
9-صرفه جویی و استفاده بهینه از فضای ساختمان بطوری که نسبت به بالابر کششی 12 % فضای کمتری اشغال می کند زیرا نیازی به اتاق جدا برای وزنه تعادل نیاز نیست.
10-موتورخانه که همان یونیت هیدرولیک است میتواند در جاهای مختلفی قرار گیرد.
11- برای ساختمان هایی که امکان دارد به آن ها طبقه اضافه شود مناسب است.
12-در بالابر های هیدرولیکی عملیات نجات بدون نیاز به ورود به چاهک آسانسور و یا رفتن به طبقه آخر صورت می گیرد و نیازی به متخصص نیست.

در پایان نیاز به توضیح است که بالابر های هیدرولیکی در بسیاری از موارد نسبت به بالابر های کششی مزیت فراوان دارند و مهمترین پارامتری که چه برای سازنده چه برای مصرف کننده حائز اهمیت است ضریب ایمنی این نوع بالابر است که گروه صنعتی میلاد با استفاده از افراد فنی و مهندسین با تجربه خود سرویس ها و خدمات کاملی را به مشتریان عزیز ارائه می دهد.