بولدوزر داعش را بشناسید + تصاویر

بولدوزر داعش را بشناسید + تصاویر

بولدوزر داعش را بشناسید + تصاویر

بولدوزر زشت و بدقواره داعش، تا حدی ترسو است و از نمایان کردن چهره‌اش در انظار عمومی می‌ترسد و همواره در محافل عمومی «نقاب به صورت» دیده می‌شود.

روزنامه انگلیسی دیلی میل عکس‌های جدیدی از یکی از زشت‌ترین و چاق‌ترین جلادان گروه تروریستی تکفیری داعش منتشر کرد که به «بولدوزر» معروف است. داعش از این شخص برای ترساندن کودکانی استفاده می‌کند که از پیوستن به صفوفش یا اطاعت فرمان‌هایش، سر باز می‌زنند.در چارچوب آن‌چه «کمیته تکه‌تکه کردن» نام گرفته، بولدوزر اقدام به بریدن سر مردان و کوکان می‌کند. او اما بنا بر تعبیر روزنامه دیلی میل، تا حدی ترسو است که از نمایان کردن چهره‌اش در انظار عمومی می‌ترسد و همواره در محافل عمومی نقاب به صورت دیده می‌شود.

هفته گذشته، یک کودک 14 ساله سوری که «عمر» نام دارد، با شبکه چهارم خبری بریتانیا مصاحبه کرد و از شکنجه شدنش توسط این مرد سخن گفت؛ شکنجه‌ای که بیش از یک ماه به طول انجامید. دلیل هم سر باز زدن این کودک از پیوستن به داعش بود.این کودک می‌گوید: بولدوزر اقدام به گردهم‌آوری شمار زیادی از مردم در خیابان کرد که شماری از آن‌ها کودک بودند. سپس اقدام به بستن دست راست و پای چپم کرد. دستم را روی یک چوب قرار داد، آن را با چاقو برید، سپس پایم را نیز برید.

عمر نتوانسته چهره این جلاد را ببیند اما عکسی از او در حالی که نقاب به چهره دارد، در تلفن همراهش حفظ کرده است.نخستین عکس‌های بولدوزر ژانویه 2014 منتشر شد. در آن عکس‌ها مسلسلی 52 کیلوگرمی با گلوله‌های ضد زره حمل می‌کرد؛ اسلحه‌ای که معمولا بر هواپیما‌ها و تانک‌ها سوار می‌شود.عکس‌هایی هم از او در حال بریدن سر دو شهروند عراقی با حضور ده‌ها تن در استان الانبار با استفاده از شمشیر منتشر شده است.

ابنا در ادامه آورده است: مهم‌ترین تاکتیک مورد استفاده داعش برای پیشروی، ایجاد رعب و وحشت است. جنایات عجیب و غریب این گروه که هر از چند گاهی تصاویر آن در شبکه‌های اینترنتی منتشر می‌شود نیز در همین راستا صورت می‌گیرد. داعش پیروزی‌های اولیه خود در عراق را مرهون استفاده از همین تاکتیک می‌داند.

باید پذیرفت که داعش با استفاده از تاکتیک‌های مختلف ایجاد وحشت توانست در عرض چند روز شهر‌ها و روستاهای متعددی در شمال عراق را یکی پس از دیگری تصرف کند. در‌ همان روزهای نخست تاخت و تاز‌های مغول‌وار داعش خبرهایی از فرار صد‌ها هزار نفر از ساکنان برخی شهرهای مورد هجوم منتشر شد. به عنوان مثال در اوایل حضور جدی داعش در عراق اعلام شد، نزدیک به 500 هزار نفر از مردم عادی شهر موصل که وحشیگری‌های این گروه را شنیده و تصاویر آن را دیده بودند، از این شهر گریختند. تکفیری‌ها درست به همین دلیل موفق به تصرف بسیاری از شهر‌ها و روستا‌ها شدند. به عبارت دیگر پیروزی‌های اولیه داعش نه به خاطر شجاعت بلکه به خاطر شقاوت آن‌ها بود. داعش وقتی وارد بسیاری از روستا‌ها و شهر‌ها می‌شد، با خیابان‌ها و خانه‌های خالی مواجه بود!

تاریخ درج: 1394/07/19
منبع: http://seemorgh.com/