بازنشستگان بی مسکن صاحب خانه می شوند

بازنشستگان بی مسکن صاحب خانه می شوند

بازنشستگان بی مسکن صاحب خانه می شوند

وزیر کار و امور اجتماعی شنبه شب در مراسم جشن و تقدیر از 16 بازنشسته برگزیده کشوری ، از دستور کار جدید این وزارتخانه برای خانه دار شدن بازنشستگان بی مسکن خبرداد و گفت: کلنگ احداث نخستین مرحله از این خانه ها زده شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، علی ربیعی ابراز امیدواری کرد بتواند درجشن تقدیر از بازنشستگان نمونه کشوری در سال آینده بتواند کلید نخستین مرحله از خانه های احداثی برای بازنشستگان فاقد مسکن را تحویل دهد.
وی اظهارداشت: این کار با همکاری مشترک وزارتخانه های راه و شهرسازی و کار و اموراجتماعی انجام و قرار ست حتی در بافت های فرسوده شهری نیز زمین های مناسب احداث خانه برای بازنشستگان شناسایی و مورد بهره برداری قرار گیرند.
ربیعی به تلاش این وزارتخانه برای پیش بینی همسان سازی حقوق درمراحل مختلف تدوین قانون برنامه ششم توسعه اشاره کرد و افزود: در صورت عملی شدن این موضوع زمینه قانونی پاسخگویی به بخشی از خواسته های بازنشستگان فراهم خواهد شد.
وی بر ضرورت تکریم و حفظ حرمت بازنشستگان درهنگام مراجعه برای دریافت خدمات مختلف اشاره کرد و گفت: مبادا حتی دفترچه بیمه شده ای که برای درمان مراجعه کرده با احترام به مستمری بگیر تحویل نشود و باید به اخلاق و رفتارمان خیلی دقت داشته باشیم.
وزیرکار به احداث بیمارستان های مشابه میلاد در چهار نقطه دیگر کشور اشاره کرد و افزود: امیدواریم تا سال آینده بیمارستان میلاد دیگری نیز در جنوب غرب تهران تکمیل و به بهره برداری برسد.
ربیعی در ابتدای سخنانش به تحلیل شرایط زمان ورودش به وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: جلوگیری از یک معامله یک هزار و 300 میلیارد تومانی زمین که با قیمت ' خیلی بدی ' در حال واگذاری بود، در کنار پیگیری پول یکسری شرکت هایی که به ' ب . ز ' با ضمانت نامه جعلی یک بانک سنگاپوری واگذار شده بود، از جمله اقدامات مدیریت جدید وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی در دوسال گذشته بوده است.
وزیرکار همچنین به تغییر تقریبا سالانه مدیران عامل سازمان تامین اجتماعی در دولت های گذشته اشاره و اظهارکرد:این سازمان در بحرانی ترین شرایط تحویل دولت جدید و مدیریت جدید شد.
ربیعی به نحوه انتخاب مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در دولت جدید نیز اشاره کرد و گفت: دولت همه تلاشش را برای شناسایی و انتصاب یک مدیر مناسب و خوشنام از درون این سازمان معطوف داشت و به شکرخدا در مدت دو سال گذشته نیز این مدیریت بحران های این سازمان را به نحو شایسته ای مدیریت و مهار کرده است.
پیش ازسخنرانی وزیرکار و اموراجتماعی، رضا راعی قائم مقام سازمان تامین اجتماعی پیام سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به مناسبت روز خانواده و تکریم از بازنشستگان را قرائت کرد.
دربخشی از پیام نوربخش خطاب به بازنشستگان آمده است:عزیزانی که درکمال صداقت و سختکوشی ، بهترین سال های عمر خود را در سنگر کار و خدمت گذرانده و آبادانی و سازندگی را به میهن عزیزمان به ارمغان آورده اند،تردیدی نیست که در گذار از این مسیر پر افتخار خانواده و همسران دلسوز و فداکار با حمایت، همراهی و دلگرمی خود نقشی بی بدیل داشته اند.
نوربخش در پیامش ضمن تبریک به مناسبت 25 ذی الحجه که متبرک با شان نزول سوره انسان است و به همین خاطر به عنوان روز خانواده و تکریم بازنشستگان نامگذاری شده است، سعادتمندی ، سرافرازی و سیادت همه بازنشستگان را از خداوندمتعال مسالت و ابراز امیدواری کرد که جامعه امروز و فردای ما همواره بتوانند از برکات وجودی و تجربیات ارزنده این قشر بهره ور و بهره مند باشند.
در پایان این مراسم با حضور وزیر کار از 16 تن از بازنشستگان نمونه کشوری با اهدا لوح تقدیر شد.

تاریخ درج: 1394/07/19
منبع: http://www.aftabir.com